HVAC

Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü, 1583 yataklı Kamu Özel Ortaklığı (KÖO) yatırım-finansman modeli ile hayata geçirilen projedir. Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü, 750.000 m² lik alan üzerine inşaa edilmiş olup, 464.000 m² kapalı alana sahiptir.

 

İMCO'nun VENCO marka fanlar Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'nde kullanılmıştır.
İMCO'nun VENCO marka fanlar Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'nde kullanılmıştır.

İMCO'nun VENCO marka fanlar Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'nde kullanılmıştır.
Kapalı otoparkları, helikopter pistleri ve modern tasarımı ile tüm ziyaretçilerine sağlık hizmetini konforlu bir şekilde sunulması hedeflenen Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projesinde VENCO marka fanlar kullanılmıştır.

Kapalı otoparkın günlük havalandırması ve olası bir yangın anında oluşacak dumanın tahliyesi için tek ve çift yönlü olmak üzere toplam 97 adet jet fan , 28 adet aksiyal duman egzoz fanı, 16 adet aksiyal taze hava fanı kullanılmıştır. Jet fan ve duman egzoz fanlarının tamamı EN 12101-3 standardına uygun F300 sınıfında sertifikalıdır. Hastane bloklarında ise; toplam 421 adet farklı tip ve özellikte fan kullanılmıştır.


İMCO, havalandırmanın insan sağlığı ve verimliliğine olan etkisi konusunda kamuoyu bilincini arttırmak için, mühendislik ilkelerine bağlı kalarak çalışmaktadır.

İMCO, üretici firması VENCO ve konularında iyi bilinen Avrupalı üreticilerin temsilciliğini yürütmektedir.

VENCO 2000 yılında İzmir’ de kurulmuştur. Isı geri kazanım cihazları, Kanal ve santral tipi elektrikli ısıtıcılar, Kanal, çatı ve mutfak tipi fanlar, Yuvarlak ve dikdörtgen hava kanalları, Susturucular ve fan aksesuarları üretimi, yurt içi ve yurt dışı satışı konularında faaliyet göstermektedir.VI. İnşaat ve Konut Konferansı

ICSG İstanbul 2018