HVAC

Elastomerik kauçuk köpüğü üretiminde dünya lideri markası Armacell, Bahreyn merkezli yeni üretim tesisinin inşaasına başlıyor. Yapılan resmi törene Bahreyn Uluslararası Yatırım Parkı (BIIP) yetkilileri ve Bahreyn hükümet temsilcileri katıldı.  Armacell International'ın Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu "Bahreyn'deki üretim tesisimizin inşaası Körfez Bölgesi'ne olan bağlılığımızı artırarak, 2008'den beri faaliyet gösterdiğimiz bu hızla büyüyen pazardaki varlığımızı güçlendiriecek. Bahreyn'in modern iş ortamından, merkezi konumundan ve birinci sınıf altyapısından yararlanarak, önümüzdeki yılın başlarında üretime başlayacağımız için heyecanlıyız"dedi.

 

Esnek yalıtım köpüğü tedarikçisi Armacell, Bahreyn merkezli yeni imalat tesisinin inşasının temel atma törenine ev sahipliği yaptı.
Esnek yalıtım köpüğü tedarikçisi Armacell, Bahreyn merkezli yeni imalat tesisinin inşasının temel atma törenine ev sahipliği yaptı.

Esnek yalıtım köpüğü tedarikçisi Armacell, Bahreyn merkezli yeni imalat tesisinin inşasının temel atma törenine ev sahipliği yaptı.
Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı H.E. Zayed R. Al Zayani şunları söyledi: "Bahreyn hükümeti, birinci sınıf altyapı ve destekleyici reformlar ve politikalar yürürlüğe koyarak sağlam bir üretim ve lojistik sektörü inşa etti. Armacell'in yatırımları Bahreyn'in üretim ve lojistiği için bölgesel merkez olarak güçlü yanlarının bir yansıması ... Armacell'i burada Bahreyn'de ve GCC'de desteklemeyi umuyoruz."

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) Genel Müdürü Halid Al Rumaihi şunları söyledi: "Armacell, bölgedeki operasyonlarını Bahreyn'de kurmak için uluslararası imalat şirketlerinin en önemlilerinden biri. Bahreyn, çok yetenekli bir yerel iş gücüne sahip olması, düşük maliyetler ve GCC'nin merkezinde yer alan stratejik konumu gibi çalışma ortamımızın sunduğu rekabet avantajlarından yararlanmak isteyen üreticiler için tercih edilen yer olmaya devam edecek".

EMEA başkan yardımcısı Guillerme Huguen şunları ekledi: "Bahreyn'deki kendi üretim tesisimizin yapımıına başladık, EDB çabamızın başlangıcından beri bize destek veriyor ve  yılın başından bu yana kaydettiğimiz ilerlemeden çok memnunuz" dedi.

Armacell Group, Armacell Middle East Company SPC vasıtasıyla 2018'de üretime başlayarak, ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sistemleri için yüksek yoğunluklu malzemeler ve elastomerik yalıtım da dahil olmak üzere BIIP'de kapsamlı ürün yelpazesinin üretimini gerçekleştirecek.

Bahreyn'de bir üretim tesisi kurmak, Armacell'in Körfez Bölgesi'ndeki üretim alanını genişletme hedefinin bir parçası.

Armacell'in Orta Doğu ekibi, on yıl boyunca Körfez Bölgesi'nde faaliyet göstermekte olup Armacell Orta Doğu Şirketi SPC Genel Müdürü Neville D'Souza'yu görevlendirmiştir.

ICSG İstanbul 2018