Genel

SOSİAD, Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği’nin VII. Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2018 günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı M.Metin TERZİBAŞIOĞULLARI’nın açılış konuşmasından sonra Divan Kurulu oluşturularak, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 2016-2018 dönemi Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Raporunun okunmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ayrı ayrı ibra edildi. Genel Kurulda yapılan tüzük değişikliği ile yeni dönemde SOSİAD Yönetim Kurulu 8 asil 5 yedek üyeden oluşacak.

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü kurumları, sektörün VIP buluşma adresi sayılan İnşaat ve Konut Konferansı, Bosch Ev Aletleri Platin Sponsorluğu'nda 9 Ocak 2018 tarihinde Marriott Asia Hotel'de kapılarını açıyor.

SHRAE HVAC Fundamentals ve CIBSE Guide A Environmental Design ciltleri esas alınarak tesisat mühendislerine TTMD bünyesinde bir ders açılacaktır. Dersler; akşam saatlerinde (18.00-21.00) haftada 2 gün (Salı, Perşembe) üçer saat olarak kurgulanmıştır. Toplam 10 hafta sürecek kursta, lisans düzeyinde HVAC sistemleri tasarımının temelleri anlatılacaktır.

Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği (SOSİAD) üyeleri arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek, iletişimi arttırmak amacıyla geleneksel Futbol ve Tavla Turnuvasının 3.üncüsünü düzenledi.

9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek olan İnşaat ve Konut Konferansı, İnşaat Profesyonellerinin VIP Buluşma Adresi olarak 6. yılında Marriott Hotel Asia’da kapılarını açıyor.

Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından bugüne gerçekleştirilen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ bu yıl da inşaat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Kapının önünde bekleyemeyiz. Yeni kapılar açmak, açılan kapılardan hızla geçmek durumundayız. Bunun anlamı şudur; Türkiye olarak teknoloji üretmek zorundayız. Eğer Türkiye’nin bir açığı varsa bu açık teknoloji açığıdır. Teknoloji açığımızı kapatmamız gerekiyor” dedi.

ICSG İstanbul 2018

Facebook