Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 2-4 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini İstanbul Fuar Merkezi'nde ağırlayacak. Tek etkinlikte tüm enerji bileşenlerini bir araya getirecek fuar; yaklaşık 14 bin ziyaretçi tarafından izlenecek. Türkiye'nin enerji gücünü üreten lider firmalara sunulan Enerji Ödülleri, ICCI Powered by Power-Gen’de bu yıl yedinci kez verilecek.

Devamını oku...

İSKİD Merkezi İklimlendirme Sistemleri Komisyonu çalışmaları kapsamında, Ekonomi Bakanlığı eğitimcileri tarafından “Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) Eğitim Semineri” düzenlendi. 11 Nisan 2018 tarihinde Daikin Fuha’nın ev sahipliğinde düzenlenen seminere İSKİD’in ithalat ve ihracat yapan üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Devamını oku...

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, 2015 yılında satın alım işlemlerine başladığı DAF Enerji’yi bünyesine dahil etti.

Devamını oku...

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi’nde "İklim Finansmanı" temel konusu ile enerji verimliliğine odaklanarak sanayinin iklim değişimi ile mücadelesi masaya yatırılacak.

Devamını oku...

26.09.2015 tarihinde Avrupa Birliği’ nde yürürlüğe giren ErP (Energy related Products) yönetmeliği 21.04.2018 tarihinde Türkiye’de yürürlüğe girecektir. Günümüzde pek çok elektrik ve su tüketen ev aleti için mevcut bir enerji verimliliği etiketi uygulaması bulunmaktadır. Yönetmelik kapsamında; televizyon, çamaşır makinası ve buzdolabı gibi ürünlerden tanıdığımız enerji verimliliği etiketi, ısıtma cihazları, su ısıtıcıları, boylerler ve hatta bu cihazların birlikte kullanıldığı sistemler için zorunlu olacaktır.

Devamını oku...

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018

Facebook