Genel

Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören; Devlet'in, daire sahiplerine, arsa sahiplerine ve İnşaat Sektörü'ne, yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'yle getirilen yapılaşma düzenine uyum sağlaması için üç ay süre verdiğini belirtti. Öngören; arsa sahiplerinin ve inşaat müteahhitlerinin şimdi üç aylık bir sürede inşaat ruhsatı alma yarışına gireceğini söyledi.

Libart Clearsky sistemleri, "çatıyı hareket ettiren" yapısal sistemlerdir. Bu sistemlerle çatıyla entegre çözümler başarıyla uygulanır, yaratılan açık çatılar projelere özgürlük kazandırır. Libart, kullanıcının gökyüzüyle buluştuğu Clearsky sistem çözümleri ile "kinetik mimari" kavramını ortaya koyar.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen 2017 yılının ikinci ‘Gündem Buluşmaları’nda, gayrimenkul, inşaat ve inşaat malzemesi sektörleri açısından yılın ilk yarısının nasıl geçtiği ve ikinci yarıda beklenen gelişmeler ele alındı.

Albayrak Grubun, kağıt sektöründeki boşluğu doldurmak ve dünya çapındaki yenilikleri ülkemize kazandırmak için  şirketlerinden Varaka’nın 1500 kişiye istihdam sağlayan 1 milyar liralık yatırımıyla kurulan devasa kağıt fabrikası 1milyon m2 lik açık ve140 bin m2 kapalı alan üzerinde üretime başlıyor.

Marmara Grubu Vakfı tarafından bu yıl 20’inci düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirvesi bu yıl Wow İstanbul Otel Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Zirveye 44 ülkeden 200 devlet adamı, akademisyen, işadamı ve din adamı katılım gösterdi.

TTMD, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İstanbul Temsilciliği, 1 Nisan 2017 tarihinde POINT Hotel'de 2016/17 eğitim seminerlerinden 7.’si gerçekleştirdi. Kalabalık bir izleyici kitlenin katıldığı Seminerin konusu “Bina Tesisatlarında Sık Yapılan Hatalar”.